PATTERN DESIGN III

wpis w: ilustracja, monstera, PATTERNDESIGN | 8

Przyszedł czas na mój ulubiony liść i ciężką przyjaźń z cudną rośliną.
Monstera – na początku przeraża swym imieniem. Myślisz sobie – na pewno nieprzyjaciel, złoczyńca. Ale przecież ona taka zielona, wielka, latem na pewno będzie mi cieniowym domkiem. Kształt zdecydowanie intrygujący, powyginany. Gdy jest młoda przypomina niewinne serce, na starość dziurkuje się tak, jakby ktoś chciał ją podgryźć. Czy to możliwe, że taka niewinna roślina może mieć liście o średnicy dochodzącej do 60cm? Nie sądzę.

Moja przyjaźń z monsterami rozwija się dość powoli. Są też dni rozpaczliwe. Liście walczą w wodzie, ja zmartwiona, bo żółkną. Zatem jeśli ktoś widziałby doniczkowaną monsterę nich mnie woła. Zaprzyjaźniłam się z tym zielonym złoczyńcą. Dlatego dzisiejszy wzór to prezent dla rośliny, a co mi tam. Może jeszcze mnie polubi.

Zdjęcia i mockupy: internety.

8 Responses

  1. Rzeczówki

    Dziekuje! Może niedługo uda mi się wprowadzić w obieg kilka rzeczy w moim wzorem:)Ale jeszcze muszę to obmyślić:)

  2. Justyna Cabaj - Tęczar

    ooo byłoby super,zapisuję się na listę kupujących, jakby co 😀 a poza tym, ostatnio przeglądając najnowsze Elle Decoration trafiłam na zdjęcie pewnej artystki, na którym pozowała razem ze swoimi wazonami i na jednym z wazonów znajdował się bardzo podobny (identyczny?)liść jak liść monstery – podejrzeć można tutaj http://malwinakonopacka.com/jungle/
    Swoją drogą – piękne te wazony!

Zostaw Komentarz