PATTERN DESIGN VIII – BŁAWATEK

wpis w: PATTERNDESIGN | 9

Początki wiosny dają mi się we znaki. Organizm się buntuje, walczy o więcej kołdry i koca. Jakoś nie specjalnie śpieszy mu się do słonecznego szaleństwa. Podobno ma się niedługo ze sobą pogodzić, wkroczyć w świetlistą aurę i pączkujące rośliny. Trzymam go za słowo. Przy tym wszystkim dzieją się niestworzone historie. Poznaję przypadkiem osoby, które swoją energią rozwalają system. Wymieniam się książkami, opowiastkami, łzami i nie wierzę, że tak się mogło stać. Ha! Nigdy nie przypuszczałam, że wrócę na przykład do pisania listów. A jednak: papeteria, ładne pismo i znaczki klejone na ślinę. I to nie będą listy do wieloletniej przyjaciółki, tylko do poznanej stosunkowo niedawno (na Instagramie!), czaderskiej laski. Coś się dzieje, coś z nutką niesamowitości i świeżości, takiej o zapachu letnich owoców. Niech tak zostanie, niech mnie dalej zaskakuje, bo w końcu mam w tym roku na nic nie czekać. Mam słuchać i patrzeć na to, co przyniesie nowe.   


Poza tym, przed Wami nowy projekt wzoru tkaninowego. Opiera się na pospolitym, polnym chwaście. Ładniej zwanym bławatkiem lub chabrem. Zawsze czaruje mnie kolorem i tym lekko szaleńczym, potarganym wyglądem. Mam nadzieję, że pojawi się niedługo na wydrukowanej tkaninie i wkroczy do szyciowego szaleństwa. Enjoy!


Zdjęcie panny wykorzystane do mock-upu: asos.comPozostałe mockupy: free mockups.

9 Responses

 1. Kasia Mazurek

  Podziwiam Twój talent. Twoje projekty wzorów trafiają wprost w sam środek mojego poczucia estetyki. Rwałabym te bławatki, oj rwałabym :). Wszystkie bym wzięła!

 2. mo

  Mój ulubiony kwiat. Najlepszy na całym świecie. Szkoda, że w dziczy coraz go mniej. Wzór chabrowy jest czadowy. Z chabrem też mam swoje tajemne plany, ale realizacja się ociąga. W poniedziałek dopadła mnie kołdra i nie chciała wypuścić z kokonu.Spisek.

 3. magdiczka

  PRZEPIĘKNY projekt! Szyłabym z takiej tkaniny, szyłabym… Jestem pod wrażeniem talentu, pod naprawdę dużym wrażeniem.

 4. Rzeczówki

  Chaber jest super! Mamy chabrowe połączenie! To jest to! 🙂 A kołdry ostatnio są jakieś za bardzo wciągające, to na pewno jakiś spisek!

 5. Rzeczówki

  Dzięki! Tkaniny niestety jeszcze nie dostępne, próbuję wymyślić jak najlepszy sposób na ich druk, ale jeszcze na najlepszy nie wpadłam 🙂

Zostaw Komentarz