KSIĄŻKI

Wczasy

 

Wybieram się na wczasy, tzw. zasłużony i potrzebny urlop. Zastanawiałam się jaką książkę przejrzeć przed wyjazdem żeby nabrać jeszcze więcej energii. W tym momencie, Jaś Ciekawski Mathiasa Picarda okazał się najlepszym wyborem.
Książka o tyle ciekawa, że zabiera nas w zupełnie inny świat, świat trójwymiarowy. Nie jest to książka z serii pop-up, w której zaskoczą nas wyskakujące elementy, w tej wersji zakładamy okulary. W nowym świecie, chcemy wszystkiego dotkąć, machamy rękoma przed stronami, co czasami wygląda komicznie, ale jak się temu oprzeć? Obiecuję Wam – nie da się! W morskich przestworzach nie raz spróbujecie dotkąć wielkiej ryby czy podwodnych roślin.
Jaś Ciekawski, pokierowany nieodpartą pokusą poznawania, wskakuje do wody. Ubrany w wielki skafander do nurkowania, (widać na pierwszych stronach, że nie jest za wygodny na lądzie), pokazuje nam podwodne zakamarki. Trzeba być bardzo odważnym, by samamu uniknąć kontaktu z rekinem i wpłynać do podwodnego, starego miasta, mijając po drodze przeróżne gatunki ryb i roślin….
Więcej chyba nie powinnam zdardzać, bo odkrywanie tych przygód samemu to naprawdę świetne doznanie.
Według mnie książkę może przeczytać, a raczej obejrzeć, każdy. Małe dzieci nie muszą się martwić, że nic nie przeczytają – treść przedstawiona jest w formie komiksu, bez użycia słów. Okularów są dwie pary, dla tych którzy potrafią zgubić kilka rzeczy i dla tych którzy chcą ją obejrzeć we dwójkę.
Matthias Picard
Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu.
seria : Krótkie Gatki
wydawnictwo: Kultura Gniewu
Polecam!
Widzimy się za tydzień. Z okazji urlopu, przedstawię Wam także moją wizję odpoczynku.

2 Comments Add New Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *