szycie UBRANIA

blue triangle

 

 

 

Mój drugi szyciowy raz.

Narzutka została uszyta na podstawie wykroju bluzki “Ines” z numeru “Szkoła Szycia”.
Zatem już drugi raz Burda doskonale pomogła w urzeczywistnieniu zaplanowanego projektu.

Tym razem nie obyło się bez przygód. Początkowo projekt miał być tylko biało – czarny. Materiał także taki był – w biało czarne paski, o różnych grubościach. Jako że tkanina, z której szyłam jest trochę sztywniejszą bawełną z dodatkiem lnu, nie do końca pasowała mi na koszulę. Poza tym w pierwszej wersji wyglądała trochę “lekarsko”.

Postanowiłam zaryzykować i trochę “zniszczyć” projekt. Zafarbowałam całość, nie pozwalając barwnikowi dotrzeć we wszystkie miejsca. Z przodu powstały lekkie przejścia tonalne, z tyłu natomiast widać to bardziej wyraźnie. Uwielbiam asymetryczne ubrania dlatego przedłużyłam tył dodając niebieski pasek, urozmaicając tym samym tył narzutki. Postanowiłam także zostawić białą nić, by zrównoważyć przeważającą czerń.

Materiały:
Niebieskie elementy: kieszenie, dół i trójkąt z tyłu uszyty jest ze sztucznego zamszu.
Białe elementy z przodu i z tyłu z białej sztucznej skóry.

Zdjęcia: Pan P.


My second sewing time.

This time I also chose shape form Burda. This sewing time wasn’t without adventures. Initially project supposed to be just black and white. Material was also black and white – with stripes. But first version was a little bit like clothes for doctor or dentist.

I decided to take a chance and “destroy” my project. I dyed whole piece in black. The front formed a light tone. On the back you can see light colours and a little bit of white. I adore assymetry so back is longer with blue stripe. Front is shorter. I decided to leave white thread to counterbalance the overwhelming black colour.

Materials:
blue elements: artificial suede
white elements: artificial leather.

Photos: Mr. P

Enjoy!

5 Comments Add New Comment

  1. poprzez Twoje przeróbki uzyskałaś naprawdę efekt godny podziwu 🙂 uwielbiam asymetryczne kroje i różnego typu trójkątne formy, więc ta koszula jest idealnie w moim typie. Bardzo mi się podoba 🙂

  2. Uszyłam z tego wykroju 2 koszule ale bez odczytania w opisie w życiu bym nie przypuszczała ze Ty też:) Ale nakombinowałaś.Efekt bardzo ciekawy a bluzka pasuje do Twojej geometrycznej saszetki w granacie bieli i czerni 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *