SZYCIE

czerń i biel

Zdaje się, że nigdy nie zrezygnuję z czerni. Czasami to moja druga skóra. Czasami broni, szokuje, innym razem mnie chowa. Black is new me. Jeśli kolor to moje wariactwa, to czerń zdaje się mieć w sobie wszystkie me charaktery na raz. Nie wiem czym mnie tak przyciąga. Może tą ogromną tajemniczością, głębią, siłą i nieznanym. Kolor przychodzi do mnie falami. Zazwyczaj, gdy świeci słońce, lewa noga wstaje, gdy dzień wariackim się zapowiada. Z kolorami nigdy nic nie wiadomo. Zaskakują mnie, chichoczą. W materiałowych pudełkach kolory spędzają czas razem. Mieszają się czerwone kulki z żółcią, romansują wąsy na szarym i kwiatowe wzorki. Dojrzewają do połączenia, randkują, zaczepiają. Może skończy się to związkiem na lata. Choć w ostateczności muszą poszukać jeszcze odpowiedniej nitki, a z nimi to nigdy nic nie wiadomo. Jakieś wychudzone są, poskręcane. Nie wiedzą gdzie ogon, gdzie nos.

Czerń bywa samotna, zadumana, zaangażowana w nicości. Zazwyczaj chowa się z granatem, szarością i bielą. Ale to z tą ostatnią romansuje najczęściej. Ach, związek ten burzliwy, pełen namiętności. Oczywiście najwięcej w związku kontrastów. Białych bułek i kawioru, skarpetek dziurawych i drogich butów. Wiadomo, biel miłą jest, uczciwą, czerń złowrogą.

Z drugiego związku powstała dziś koszulka. Z miłości do asymetrii, do porannej jasności i wieczornego nieba. Biel po prawej, by niewinnością pokryć tusze ramienne. Czerń po lewej, by w większości zniewolić szaleństwo białej głowy. Czerń kołysze się na wietrze, niesforna jest. Biel faliście, po łuku, kryje swoje niepokoje. Koszulka uszyta na miarę, z japońskości. Z prostoty dwóch kolorów, długiego cięcia i jedynie dwóch kawałków materiału.

25 Comments Add New Comment

  1. Uwielbiam czerń, nawet tutaj, w paragwajskim gorącym słońcu, nie umiem zupełnie z niej zrezygnować 🙂
    Twoja bluzeczka jest fantastyczna, zachwyca mnie taka asymetria! Osobiście połączyłabym ją z innym kolorem, bo akurat z bielą nie lubimy się za bardzo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *