CHCIEJSTWA

PLECAKI

Kilka dni przed wyjazdem postanowiłam podzielić się z Wami plecakowym zestawianiem inspiracji i chciejstw. Ostatnio sama przeszukiwałam cały internet w poszukiwaniu odpowiedniego plecaka, który będzie mi towarzyszył podczas wycieczek dalekich i bliskich. Zwracałam uwagę na : wytrzymałość, dobre wykonanie, usztywnione plecy no i oczywiście ciekawy wygląd. Nie da się tego ukryć. Wybór naprawdę nie był łatwy. Gdybym miała możliwość wybrałabym pewnie trzy modele.

Te marki zachęciły mnie najbardziej:


HERSCHEL

1900 rok – Peter Alexander Cormack wraz z żoną wybrali się na wycieczkę z irlandzkiego miasta Wick do Kanady. Para osiedliła się w małym miasteczku o nazwie Herschel. Dzisiaj mieszka tam tylko 30 mieszkańców. W 2009 roku bracia Jamie i Lyndon Cormack założyli firmę Herschel Supply Co. Nazwę zapożyczyli od miasteczka, w którym wychowały się pokolenia ich rodzin.

Do dziś marka Herschel produkuje nie tylko plecaki. W asortymencie mają także torby i akcesoria podróżnicze. To co przykuwa uwagę, to na pewno ciekawe detale i kilka rodzajów plecaków, które łatwo dopasować do swoich wymagań.

“Naszym celem jest stworzenie ponadczasowego 

produktu z dbałością o każdy szczegół”

YKRA

Z ta marką zapoznała mnie koleżanka. Od razu zakochałam się we wzorach, kolorach i wrażeniach jakie wywołują te wesołe plecaki.

YKRA to mała firma, która zaczęła swoją działalność w Budapeszcie, w 2011r. Mała piwnica była ich pierwszą pracownią i siedzibą. Właściciele marki kierowali się nostalgią za latami 70tymi, co doskonale widać w doborze kolorów i kształtów plecaków.

Niestety plecaki odpadły z powodu ceny i materiału, który może przemakać. Jednak wiem, że warto wypatrywać przecen i darmowych przesyłek, wtedy plecaki stają się atrakcyjniejsze.


 

FJÄLLRÄVEN

Pod koniec lat 70tych nadal trwała moda na noszenie toreb na ramię. Coraz częściej prowadzone badania potwierdzały bóle pleców spowodowane przeciążeniem ramion. Åke Nordin mieszkający w Fjällräven chciał zapobiec dalszym problemom występującym u dzieci. Stworzył lekki i wytrzymały plecak, który miał pomieścić wszystkie podręczniki i szkolne dodatki. Pierwszy model plecaka stworzył we współpracy ze Szwedzkim Związkiem Harcerstwa w 1978 roku. Do tej pory flagowy model nie zmienił swojego wyglądu. Charakterystyczną cechą plecaków jest ogromny wybór kolorystyczny, co wcale nie ułatwia wyboru.

Ta marka to chyba najczęściej spotykany plecak na ulicach, szczególnie we Wrocławiu gdzie pojawił się w sklepach stacjonarnych. Najbardziej przypadł mi do gustu plecak w kolorze czarnym, choć bardzo chciałam zobaczyć na żywo kolor brudnego błękitu. Po przymierzeniu wydawał się bardzo lekki i wygodny. Plusem było to, że można nosić go także jako torbę.

 


 

RAINS

W Danii pada średnio 121 dni w roku. Z tego powodu marka Rains postanowiła sprostać wymaganiom mieszkańców. Postanowili stworzyć plecaki i ubrania z materiałów przeciwdeszczowych, lekkich i poręcznych. Może minimalizm marki, może dobre wykonanie i lekkość plecaków sprawiła, że po przymierzeniu czułam się tak, jakby od dawna był mój. Zdawał się być bardzo pojemny, jednak brakowało mu małych kieszonek i podzielenia wnętrza.

 

POJEDYNCZE, CIEKAWE ROZWIĄZANIA:

LITFASHION
Myślę, że ten model może się sprawdzić w mieście, lub jako rowerowy gadżet. Zdecydowanie pasuje do idei marki.

“Litfashion czyli modnie, nowocześnie i funkcjonalnie. LIT to marka odzieżowa stworzona 2009 roku, łączące nowatorskie formy i autorskie grafiki zakładając. Kolekcja inspirowana jest życiem ulicy łączy w sobie wygodę, jakość a przede wszytki styl dzisiejszej jednostki.”

 

MOOSE DESIGN

Bardzo przyjemna, polska marka Hani, która sprzedaje kilka rodzajów plecaków, które wydają się bardzo starannie przemyślane. Podobają mi się detale i dbałość o szczególiki.


Foto:
www.panpablo.pl
www.rains.dk
www.thelens.surfstitch.com/2014/08/17/feature-brand-rains/
www.fjallraven.pl
www.ykra.net
www.pinterest.com
www.litfashion.pl
www.herschelsupply.com
www.litfashion.pl
www.moose-design.pl

5 Comments Add New Comment

  1. No nie!!! Że też nie znałam YKRA! Takie printy!!! Wow! Super, że zrobiłaś zestawienie 🙂 Na szczęscie nie mam takich funduszy, bo gdyby miała, to nie wiedziałabym, na który plecak się zdecydować 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *