ILUSTRACJA

Aplikacja Procreate i pierwsze projekty

Aplikacja Procreate towarzyszy mi od niedawna. Postanowiłam sprawdzić o co tyle szumu i czy będziemy się przyjaźnić na wieki.

Zazwyczaj ilustruję przy pomocy Photoshopa i Wacoma 13HD. Dla mnie to zestaw idealny, choć oczywistym minusem zdawało się przywiązanie do biurka, to nigdy mi to tak bardzo nie zawadziło. Po prostu przyjemności rysunkowe tworzyłam w jednym miejscu. Odkąd towarzyszy mi Ipad i aplikacja mogę być bardziej mobilna. Na razie wypróbowałam tylko rysowanie na kanapie, jakiś metr od biurka… nie nazwałabym tego wielką mobilnością, ale na pewno ulgą dla pleców… a nie czekajcie… nie potrafię siedzieć jak dama.

Do Pencila musiałam się przyzwyczaić. Sposób rysowania, nacisk i ładowanie rysika to rzeczy, na które trzeba było zwrócić uwagę. W tym momencie wygrywa Wacom i ichniejszy rysik. Nacisk jest idealny, a rysuje się całkiem naturalnie. Ograniczona ilośc brushy w Procreate to na razie minus, ale tak jak w Photoshopie da się bez problemu poszerzyć tę pulę.

Jeśli chodzi o sam ekran to odrobinę lepiej widzę w tym momencie IpadaPro. Chodzi tu o jasność i bardzo dobre odwzorowanie kolorów RGB. No dobra, Wacom także stoi tu na czele. Sami widzicie, że jeszcze się tak do końca nie zdecydowałam, żeby wysnuć trochę więcej wniosków i postwawić rzetelną ocenę potrzebuję jeszcze więcej czasu, ale jak na razie możecie zobaczyć to, co się tworzyło na Ipadzie przez ostatni czas.

team member

Hej tu Dagmara!

dzięki, że znalazłaś/znalazłeś czas na odwiedziny na rzeczówkach! Jeśli chcesz być na bierząco odwiedź także Facebooka bądź Instagrama, a ja postaram się umilać Ci czas ładnymi obrazkami i wartościowymi wpisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *